Powrót do listy aktualności

Webinar Zespołu Edukacji TR Warszawa: Teatr jako narzędzie integracji, edukacji i indywidualnego rozwoju | Kino Dzieci o wychowaniu

Czy warsztaty teatralne i tworzenie wspólnie spektaklu może przynieść pożytek także tym dzieciom, które nie lubią publicznie występować? Czy ważniejszy jest efekt sceniczny czy sam proces pracy nad spektaklem? Na przykładzie pracy Pana Fotisa podczas zajęć porozmawiamy o tym jak improwizacje i teatralne działania mogą być skuteczną pomocą dla odkrywania indywidualnych talentów (niekoniecznie aktorskich), być narzędziem integrującym grupę i wzmacniającym każdą uczestniczkę i każdego z uczestników. 

wtorek, 29.09 | godz. 20:00 | online na platformie Zoom

Prowadzenie: Anna Rochowska, Marta Bernatowicz, Helena Świegocka Zespół Edukacji TR Warszawa

Webinar jest wydarzeniem towarzyszącym pokazowi filmu Dzień dobry, Panie Fotis.

udział bezpłatny | liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń | czas trwania: 60 minut 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Biogramy prowadzących:

Anna Rochowska – pedagożka teatru, koordynatorka Zespołu Edukacji TR Warszawa – w którym pracuje od 1996 roku;  członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, na którym wykłada od 2017 roku. Doktorantka w IS PAN.

W TR Warszawa prowadzi i inicjuje szereg projektów z zakresu pedagogiki teatru dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów,  jak również dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi, dbając tym samym o równy i pełny dostęp do kultury dla wszystkich. Uhonorowana została wyróżnieniem specjalnym podczas I Giełdy WPEK (Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej) za realizację programu „Edukacja w TR” w 2009 roku oraz III Nagrodą podczas V Giełdy WPEK w 2014 roku za projekt „Audiodeskrypcja w TR” z 2013 roku. Brała udział w pracach Rady Programu Trauma i Duma, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Zasiada w  radzie programowej Fundacji Kultury bez Barier.

Marta Bernatowicz – kulturoznawczyni, absolwentka zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie na polu edukacji teatralnej zdobywała w ramach staży w różnych teatrach. Od 2016 roku związana z TR Warszawa, gdzie brała udział w pierwszej edycji projektu TEREN EDU oraz prowadzi warsztaty w ramach projektów “Mama, tata do teatru” oraz “W krainie zapadni”.   

Helena Świegocka –  aktorka, instruktorka teatralna, absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej; jako instruktor teatralny współpracowała m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Żydowskim, Fundacją Drama Way, Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” oraz TR Warszawa przy realizacji warsztatów w ramach projektów “W krainie zapadni”, “Mały TR”, “Starter” i “Mama, tata do teatru”; laureatka II Nagrody na XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w kategorii „dramaturg”, półfinalistka II Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.