Powrót do listy aktualności

Warsztaty dla nauczycieli z Zespołem Edukacji TR Warszawa: Wspólne tworzenie scenariuszy teatralnych jako szansa na rozwijanie społecznego potencjału dzieci | Kino Dzieci o wychowaniu

Autorskie scenariusze spektakli teatralnych tworzone przez nauczyciela/nauczycielkę wraz z dziećmi powstają w wyniku rozmów, improwizacji, czy prób. To doskonała nauka podmiotowości, sprawczości, a zatem potencjał rozwoju solidarnych stosunków społecznych. Podczas warsztatów spróbujemy przyjrzeć się kolejnym etapom pracy Pana Fotisa i efektom jakie mógł swoją pracą osiągnąć. Poszukamy tematów i problemów, które z dzisiejszej perspektywy domagają się przepracowania w klasach uczestniczek i uczestników warsztatów. Na wybranych tematach przygotujemy plan działania. Zastanowimy się jakimi ćwiczeniami i zadaniami aktorskimi można osiągnąć cele pedagogiczne i artystyczne. Spróbujemy też pokazać, jak w sytuacji zajęć online można improwizować i integrować grupę.

czwartek, 1.10 | godz. 20:00  | online na platformie Zoom

Prowadzenie: Anna Rochowska, Marta Bernatowicz, Helena Świegocka  Zespół Edukacji TR Warszawa

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym pokazowi filmu Dzień dobry, Panie Fotis.

dla osób dorosłych | cena: 15 zł | liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń | czas trwania: 90 minut

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Biogramy prowadzących:

Anna Rochowska – pedagożka teatru, koordynatorka Zespołu Edukacji TR Warszawa – w którym pracuje od 1996 roku;  członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, na którym wykłada od 2017 roku. Doktorantka w IS PAN.

W TR Warszawa prowadzi i inicjuje szereg projektów z zakresu pedagogiki teatru dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów,  jak również dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi, dbając tym samym o równy i pełny dostęp do kultury dla wszystkich. Uhonorowana została wyróżnieniem specjalnym podczas I Giełdy WPEK (Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej) za realizację programu „Edukacja w TR” w 2009 roku oraz III Nagrodą podczas V Giełdy WPEK w 2014 roku za projekt „Audiodeskrypcja w TR” z 2013 roku. Brała udział w pracach Rady Programu Trauma i Duma, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Zasiada w  radzie programowej Fundacji Kultury bez Barier.

Marta Bernatowicz – kulturoznawczyni, absolwentka zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie na polu edukacji teatralnej zdobywała w ramach staży w różnych teatrach. Od 2016 roku związana z TR Warszawa, gdzie brała udział w pierwszej edycji projektu TEREN EDU oraz prowadzi warsztaty w ramach projektów “Mama, tata do teatru” oraz “W krainie zapadni”.   

Helena Świegocka –  aktorka, instruktorka teatralna, absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej; jako instruktor teatralny współpracowała m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Żydowskim, Fundacją Drama Way, Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” oraz TR Warszawa przy realizacji warsztatów w ramach projektów “W krainie zapadni”, “Mały TR”, “Starter” i “Mama, tata do teatru”; laureatka II Nagrody na XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w kategorii „dramaturg”, półfinalistka II Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.