Powrót do listy aktualności

Premiery Kino Dzieci Prezentuje sezon 2020/2021

Kino Dzieci przez cały rok! Najlepsze filmy z 7. MFF Kino Dzieci, docenione przez publiczność i krytyków, w najbliższych miesiącach zobaczycie w kinach pod szyldem Kino Dzieci Prezentuje! Zaczynamy już 9 października świetnie przyjętym filmem z Konkursu głównego, pt. „Halvdan – prawie wiking” w reż. Gustafa Åkerbloma. Zobaczcie kalendarz naszych filmowych premier na sezon 2020/2021!

Halvdan – prawie wiking (6+) premiera 9 października

Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?

 

 

Kino detektywów – na tropie zagadek (6+) premiera 17 października

Tej jesieni rozwiążemy wszystkie zagadki! Kino detektywów to wyjątkowa okazja, żeby wspólnie przeżyć niezwykłe przygody i obejrzeć na wielkim ekranie nowe perypetie młodych tropicieli!

Tytuły cyklu dostępne TU.

 

 

Filonek Bezogonek (4+) 6 listopada 

Kiedy w domu Birgitty pojawia się Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości! Niestety wspólne szczęście trwa krótko… Kot zawsze chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. W końcu dociera do Uppsali – wielkiego miasta, w którym poznaje mnóstwo innych zwierząt!

 

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu (6+) premiera styczeń 2021

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?

 

 


Fritzi – przyjaźń bez granic (9+) premiera zima 2021

Rok 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji.

 

 

Ella Bella Bingo (4+) premiera wiosna 2021

Ella i Henry to nierozłączni towarzysze zabaw. Gdy pewnego dnia w okolicy pojawia się nowy sąsiad, wszystko się zmienia… A bohaterowie przekonują się, że prawdziwa przyjaźń to niełatwa sprawa.

 

 

 

Szczęściara (9+) premiera wiosna 2021

Candice to niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Jej największym wyzwaniem jest wyciągnięcie własnej rodziny z kryzysu. Czy 12-latce uda się zarazić szczęściem swoich bliskich?

 

 

 

Binti (9+) premiera lato 2021

Binti – przebojowa 12-latka prowadzi swojego vloga i marzy o sławie. Grozi jej jednak deportacja do rodzinnego Konga. Ratunku upatruje w miłośniku natury – Eliasie, jego mamie i… sile Internetu.

 

 

 

Operacja Mumia (7+) premiera lato 2021

Tiril i Olivera czeka kolejne wyzwanie: czas zmierzyć się ze starożytną klątwą faraona! Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać zagadkę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy?

 

 

 

Podróż księcia (11+) premiera lato 2021

Młody Tom znajduje na plaży rannego rozbitka, który okazuje się starym księciem z zupełnie innej krainy. Przybysz poznaje nowy świat, ale i sam budzi zainteresowanie lokalnych naukowców.

 

 

 

 

Wszyscy za jednego (9+) premiera 2021

W Norwegii trwa II wojna światowa. Rodzice Grety i Otta zostają aresztowani, a rodzeństwo odkrywa, dlaczego w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci. Siostra i brat postanawiają pomóc Danielowi i Sarze przedostać się do wolnej Szwecji.