Powrót do listy aktualności

„Halvdan – prawie wiking” w kinach od piątku, 9 października!

Już 9 października ogólnopolska premiera przygód Halvdana! Świetnie przyjęta przez publiczność 7. MFF Kino Dzieci ekranizacja książek Martina Widmarka to idealna okazja do odwiedzenia pełnego przygód świata wikingów! 

„Halvdan – prawie wiking” to film na podstawie książek uwielbianego w Polsce Martina Widmarka (autora m.in serii o Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai). Seria o Halvdanie i jego przygodach, wydana przez wydawnictwo Mamania, również znalazła rzesze fanów. „Puchar wodza”, „Wilcze serce” oraz „Grób obcego” to trzy tytuły, które uzyskały w Polsce miano bestsellerów wśród książek dla dzieci. Fani i fanki serii już niedługo po raz pierwszy zobaczą książkowych bohaterów na ekranach kin! 

Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?

Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?

Film przedstawia historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje, jak dzięki współpracy i dobrej woli budować harmonię w trudnych relacjach. Bohaterowie napotykają szereg trudności, ale siła ich przyjaźni spowoduje, że śmiało zmierzać będą do pogodzenia skłóconych światów.

Film w kinach od 9 października 2020 r. 

„Halvdan – prawie wiking”

tytuł oryginalny: „Halvdan Viking”

reżyseria: Gustaf Åkerblom
kraj i rok produkcji: Szwecja, 2018

kategoria wiekowa: 6+

wersja językowa: dubbing

występują: Nina Zanjani, Joel Spira, Ellen Jelinek, Torkel Petersson
scenariusz: Gustaf Åkerblom i Jessica Ask na podstawie książek Martina Widmarka

zdjęcia: Peter Mokrosinski

montaż: Fredrik Morheden, SFK

muzyka: Gaute Storaas

produkcja: Jessica Ask

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Materiały do filmu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/F8sPrgdBDL0RmSu

Więcej na www.kinodzieci.pl