Jury Konkursu Głównego

Justyna Bednarek

Romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad 40 książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy” czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku. Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m. in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka” czy nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego). Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota i dwie kury oraz spore stado moli.

Jacek Piotr Bławut

Reżyser i scenarzysta. Absolwent Akademii Sztuk  Pięknych  we  Wrocławiu  oraz Wajda School, członek Polskiej Akademii Filmowej. Wielbiciel kina anime. W swojej twórczości skupia się na dokumencie muzycznym oraz fabularnym kinie dla młodego widza. Jego debiut fabularny „Dzień Czekolady” został nagrodzony m.in. nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego w programie ScriptEast, nagrodą Nauczycieli na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz nagrodą „INNIS” na Międzynarodowym Festiwalu Kina Dziecięcego w Montrealu.

Martyna Harland

Psycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Autorka projektu Filmoterapia.pl. Pracuje jako dziennikarka kulturalna. Tworzyła programy: „Kocham Kino” TVP2 z Grażyną Torbicką (program skończył się w marcu 2016 r.) czy program publicystyczny „Hala Odlotów” z Katarzyną Janowską (skończył się w styczniu 2016 r.) oraz „Niedziela z” TVP Kultura.  Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie „Sens”, gdzie od czterech lat rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współpracuje, jako dziennikarka z „Gazetą Wyborczą Magazynem Świątecznym”. Tworzy ogólnopolski kinowy cykl filmowy „Filmoterapia z Sensem”. Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. W psychologii zajmuje się tematyką emocji, prowadzi badania nad wpływem filmu na rozumienie emocji. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z filmoterapii na Nowym Filmoznawstwie, a także kultury filmowej na wydziale dziennikarstwa. W kinie, zarówno tym dla dorosłych jak i dzieci, przede wszystkim interesuje się emocjami, tym żeby je przeżywać ale też nazywać i rozumieć.

Dominika Janik

Dziennikarka i producentka, od lat związana z magazynem Ładne Bebe, w którym przeprowadza wywiady, gdzie konstruuje recenzje filmów i książek, rozpracowuje zjawiska związane z kulturą, modą i obyczajowością. Współpracuje także z magazynami Label, &Living, Zwykłe Życie oraz Lśnienie. Zasłuchana w muzyce elektronicznej, zaczytana w Zadie Smith i rozkochana w filmach z lat 40-tych i 60-tych.  Mama Kiry i Leonarda.

Anna Mirska-Czerwińska

Kuratorka wielokrotnie nagradzanej wystawy dla „dużych i małych dorosłych” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pt. „W Polsce króla Maciusia”. Od szesnastu lat związana z edukacją nieformalną, od czterech kieruje sekcją edukacji w Muzeum POLIN tworząc programy i wydarzenia dla rodzin z dziećmi, uczniów i uczennic. Pisze teksty i scenariusze, projektuje narzędzia i materiały wspierające naukę przez doświadczenie i zabawę. Pasjonatka dobrego kina. Mama dwóch córek.